Batmanda Aradığınız Ne Varsa Burada
   MİSYON

Batman Belediyesi kendisine verilen tüm görev ve sorumluluklar ile aktarılan kaynakları etkin verimli ve yerinde kullanarak hizmet vermekle yükümlü olduğu hizmet sınırları içindeki bütün varlıklara önemine ve konumuna göre adil, şeffaf ve sürdürülebilir bir anlayışla dağıtıp çevre ve insan kalitesini yükselterek çağdaş ve demokratik bir belediyecilik hizmeti sunmaktır.

     VİZYON

Demokratik özerk Belediyecilik anlayışıyla Batmanı; barış, kardeşlik ve eşitliğin yaşam merkezi haline getirerek, insanca yaşam koşullarını öncelikli görevleri arasında sayarak, modern kent anlayışının ışığında hizmetlerin kesintisiz sunulduğu; ekolojik dengeyi önemseyen çağdaş, demokratik, cinsiyet eşitlikçi ve katılımcı yönetim tarzının sergilendiği örnek ve öncü bölge kenti haline getirmektir.

İLKELER

Batman Belediye Başkanlığı misyon ve vizyon’unda da belirtildiği gibi etkinlik alanında, görev ve sorumluluk yüklendiği hizmet ve çalışmalarında;

 1. Dürüstlük
 2. Şeffaflık
 3. Katılımcılık
 4. Adil
 5. Eşitlik
 6. Yenilikçi
 7. Ekolojik yapıyı koruyan
 8. Demokratik
 9. İnançlara saygılı
 10. Halkçı
 11. Öneriye açık
 12. Paylaşımcılık
 13. Cinsiyet eşitlikçi

ilkelerini ön plana alan bir yönetim anlayışı çerçevesinde, çağdaş yaşam kalitesini halkına ve hemşerilerine sunmaya çalışan bir ilkeler zincirini kendine şiar edinmektedir.

 • Adres Şirinevler Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 2 72000 Merkez / BATMAN
 • ahmedo

  Reply
  Rating: 1 / 5
  Artıları

  Belediyenin bütün hızmetilerin üzerine oturan kayyum en erken seçimde hakkettiği yeri geri dönecektir.. Hiç bir olayın yaşanmadığı batmanda Bütün belediye valilik ve resmi kurumların önünü beton taşlarla kapatmak tek kelimeyle korklaklığın daniskasıdır. Valilik önündeki kocaman yol trafiğe kapatıl betonlarla Belediye ise yolun yarısına kadar Beton bloklarla trafiğe kapattı.

  Eksikleri

  Kayyumun göz boyama çabaları

 • Abdül

  Reply
  Rating: 1 / 5
  Artıları

  Halkla arasına beton bloklar koyulan bir belediye.

Yeni İncelem Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir